Związek na całe życie.

związek
związek na całe życie

Budujemy w życiu wiele relacji. W końcu jesteśmy gatunkiem stadnym. Aby ocenić stan relacji pomiędzy ludźmi wystarczy przyjrzeć się trzem elementom. Po pierwsze, jak ze sobą rozmawiają. Czy komunikaty, które do siebie kierują są pozytywne, czy mają zabarwienie negatywne. Pod drugie, czy o problemach rozmawiają, czy też unikają konfrontacji i fundują sobie „ciche dni”. I po trzecie, czy rozmawiają o istotnych sprawach i snują plany na przyszłość.

Jest w życiu każdego człowieka jest jedna, bardzo wyjątkowa osoba. Również w twoim! Łączy was związek na całe życie. Spędzacie razem każdą chwilę, choć często w milczeniu. A kiedy już rozmawiacie, to wyłącznie po to, aby krytykować i obwiniać. Czasem jej nie doceniasz, nie liczysz się z jej potrzebami. Kto to taki? To TY!

Pomyśl, jak wygląda twoja relacja z samym sobą? Przystań. Znajdź miejsce i czas na spotkania ze sobą. Zadbaj o jakość najważniejszej w życiu relacji. Wiem, że początki mogą być trudne. Tak jak z każdą nową znajomością. Nie czujesz się komfortowo w towarzystwie obcej osoby. Potrzeba czasu, aby się oswoić. Brakuje tematów do rozmowy, gadka się nie klei. Cisza też jest krępująca. Jednak z czasem twoja relacja się rozwinie. Będzie i o czym pogadać, będzie można pomilczeć bez skrępowania.

Już wiesz, że w życiu czasem trzeba przystanąć. Stworzyć swoją „Przystań” – czas i miejsce na spotkania ze sobą. Zacząć dbać o jakość tej relacji. Teraz dowiesz się, w jaki sposób wypełnić ciszę i o czym ze sobą rozmawiać. O tym już w następnym wpisie, pozostań z Diamentami.

Czytaj więcej
Weźmy to na chłodno, czyli teoretycznie o emocjach.